Отборът на Локомотив (Пловдив) до 17 години (р. 2004/05) записа първа победа за сезона. Във втория кръг на Елитна група – Изток “черно-белите” сразиха като домакини Лудогорец (Разград) с 3:1. Момчетата на Марчо Дафчев показаха силна игра и заслужено стигнаха до успеха.

Първата добра възможност дойде за Лудогорец в 13-та минута, когато играч на “зелените” стреля, а вратарят Кристиан Кръстев спаси. В 30-та минута Локомотив поведе в резултата чрез Даниел Маджаров, който с изстрел извън наказателното поле бе точен за 1:0. Гостите отвърнаха с няколко опасни атака.

В началните минути на втората част Иван Узунов бе изведен очи в очи със стража на гостите и се разписа за 2:0. Иван Аврамов покачи на класическото 3:0 15 минути преди края. В заключителните секунди Лудогорец стигна до почетно попадение за крайното 3:1.