Спартак 2006 спечели дербито с Локомотив и излезе начело в класирането в Зоналната група за деца 2006/2007. Това стана възможно след като Ботев загуби домакинството си на Берое с 2:3. "Гладиаторите" победиха с 2:1 в мач, игран на Спортен комплекс "Спартак".

Йълдърай Карадайъ откри резултата в средата на първото полувреме. 10 минути преди края на мача гостите стигнаха до изравнително попадение. В самия край на мача Кирил Велинов с хубав удар и рикошет в защитник на гостите донесе победата на Спартак.

Спартак 2007 загуби с 2:4 домакинството си на Димитровград и остава осми в класирането.

В класирането първи е Спартак с 51, пред Ботев с 50 и Локомотив с 49. Четвърти е Берое с 44.

В следващия кръг възпитаниците на Христос Доков гостуват на Верея. Локомотив е домакин на Сините камъни.