Четири от отборите на Септември при възрасти - U17, U16, U15 и U14 изиграха контролни срещи днес. Вторият отбор на Септември U17 , с треньор Дарко Савич победи с 3:0 отборът на Национал U16, които "по спешност" замениха първоначалният противник в плануваната контролна среща. Два гола отбеляза Евгени Генов (16' 42') и Никола Тодоров (26').

Септември U16 , водени от Димитър Андонов се изправиха срещу Аполон Крагуевац U17, но въпреки равностойната игра отстъпиха с резултат 0:3!

Септември U15 , водени от Румен Гълъбов приеха отбора на Берое Стара Загора. Септемврийци показаха много по - добра игра, но въпреки това инкасираха две попадения и трябваше да догонват в резултата. Елеан Добревски изпусна дузпа, Ангел Ганев намали на 1:2, а в 90' минута Алекс Джамов пресира, открадна топката и отбеляза за 2:2.

Септември U14 , с треньор Петър Василев също се изправиха в контролна среща срещу Берое Стара Загора, като загубиха спорно с 1:2. В средата на първото полувреме попадение на Велин Димитров бе отменено след спорна засада. Гостите от Берое поведоха след изпълнение на корнер, а в самото начало на втората част Сами Хайдар възстанови равенството. Септемврийци доминираха през по - голямата част от двубоя, като Дилян Дилов и Сами Хайдар пропуснаха добри възможности за нови попадения, а в последните минути на срещата, гостите от Берое отбелязаха втори гол от засада.

Дублиращият отбор на Септември (София) дебютира в Югозападната Трета лига с равенство 2:2 срещу гостуващия Пирин (Гоце Делчев) в първи мач от новото първенство на третото ниво на футбола у нас.

Резултатът бе открит рано рано още в 7-ата минута, когато Крис Вълчинов асистира на Иван Аврамов, който от близко разстояние разстреля гостуващия вратар. Дванайсетина минути по-късно домакините нанесоха втория си удар, след като Красиан Колев удвои. До края на полувремето гостите от Гоце Делчев намалиха чрез Павел Головодов с хубав гол от средна дистанция в 39-ата минута.

След почивката темпото поспадна и сериозни опасности пред двете врати липсваха. Въпреки това в последната минута преди изтичането на редовното време гостите изравниха след точно изпълнена дузпа от Петър Лазаров.

Така "септемврийци" записаха първа точка в Югозападната Трета лига, а в следващия кръг ще гостуват в Сандански на Вихрен.

Състав: Илиев, Делков, Стойков, Цветанов, Иванов, Пасков - к., Филипов, Вълчинов, Андреев, Аврамов, Колев. Резерви: Х. Петков, Чакъров, Н. Стойчев, Тодоров, С. Петков, Пиралков, Д. Стойчев