Ботев II стигна само до равен при гостуването си на Септември Симитли, въпреки, че 5 минути преди края на срещата канарчетата водеха с 0:2. Попаденията за жълто-черните реализираха Никола Гелин (20') и Юсеин Касов (30'). Срещата се игра на много лош терен. Жълто-черните излязоха в състав: Славков, Балинов, Младеновски, Иванов, Величков, Гичев, Пройчев, Данчев, Гелин, Касов и Колев.

Срещата започна с положение за гостите. Балинов пое топката пред наказателното поле, завъртя се и отправи много добър удар, но вратарят на домакините с отлична изява изби кълбото. В 20-тата минута Никола Гелин засече центриране от корнер на задна греда и с красив удар от въздуха откри резултата.

В 30-тата минута Касов изненада вратаря с добре насочен удар от 25 метра и направи резултата 0:2. В 33-тата минута със силен удар от 20 метра Златинов от домакините пробва да намали, но Славков боксира и опази вратата си. В края на полувремето Красив удар от въздуха на Траянов отново бе отразен от стража на пловдивчани Славков.

Две минути след подновяването на играта домакините имаха претенции за неотсъдена дузпа, които не бяха уважени от реферите. Домакините успяха да осъществят контрол над топката и бяха по-активния тим през втората част. В 58-ата минута грешка на Младеновски доведе до контра на домакините и опасен удар на Василев от близка дистанция, минал над вратата.

В състава на домакините бяха извършени няколко промени. На мястото на Иванов, Гичев, Колев и Касов, постепенно в игра се появиха Попов, Христов, Цончев и Добрев. В заключителните 20 минути на срещата халфовете на канарчетата допуснаха прекалено леко донакините да стигат до удари и положения, а когато трябваше да задържат топката, бързо я губеха.  В 77-мата минута Любомиров стреля към вратата на пловдивчани, но Славков отново бе на висота .Малко след това Костов стреля с глава, но не уцели вратата на канарчетата.

В 86-вата минута натиска на Септември даде резултат и домакините намалиха на 1:2 с красив удар от въздуха на Михайлов. 2 минути по-късно те обаче останаха с човек по-малко след директен червен картон на Тодор Трянов. В последната минута на редовното време Септември оставиха едната точка в Симитли, след като удар от границата на наказателното поле на Митев опъна за втори път мрежата на Славков.