Хебър (Пазарджик) се завърна в efbet Лига след 21 години! Отборът на Николай Митов успя да се наложи с 2:1 като гост на Септември (Симитли) в последния кръг на Втора лига и си гарантира директна промоция за футболния ни елит, след като финишира втори в класирането. За последно “зелените” се подвизаваха в елита ни през сезона 2000/2001. Тимът от Пазарджик започна силно и натисна своя съперник още в първите минути, като успя да вкара два гола до почивката. Тодор Чаворски откри в 20-ата минута, а Китан Василев удвои малко преди края на първата част (38’). Наджиб Шибу върна едно попадение за Септември през второто полувреме (68′), но то се оказа недостатъчно. Така Септември (Симитли) отпада и догодина ще играе в Югозападната Трета лига.
Логично от първата минута гостите стартираха по-активно и натискаха своя противник, но така и не се създаде сериозно положение. Първото такова дойде в 20-ата минута и бе достатъчно за Хебър да открие резултата. Георги Търтов напредна отляво и центрира, като намери Чаворски в наказателното поле. Нападателят спря топката с единия крак, обърна се и с другия проби Филип Димитров – 0:1.
В 30-ата минута при една от поредните атаки на гостите Олег Димитров получи около точката за изпълнение на дузпа и подаде към Емануил Манев наляво. Полузащитникът опита хубав удар с фалц, но вратарят на Септември успя да избие с една ръка.
8 минути по-късно Хебър удари за втори път. Евгений Игнатов пусна наляво към Манев, който залъга защитник в бяло, че ще стреля и подаде към Китан Василев. Халфът на тима от Пазарджик не сбърка и от 5-6 метра вкара за 0:2.
Така Хебър си осигури комфортен аванс и се оттегли при този резултат на почивката.
Второто полувреме отново започна на по-ниски обороти и интересните положения липсваха. В 53-ата минута Христо Младенов опита удар за Септември, но Дебърлиев без проблем улови.
Последваха скучни минути, в които домакините по-смело поглеждаха към вратата на пазарджиклии. В 68-ата минута Септември успя да върне един гол. Георги Божилов получи извеждащо подаване и пусна успореден пас към резервата Шибу. Французинът без проблем засече кълбото и вкара за 1:2. На повторението обаче остана съмнения за засада при подаването към Божилов, но така или иначе флагът не бе вдигнат, а във Втора лига няма ВАР.
До края липсваха интересни моменти и вече мачът се доиграваше. Така Хебър успя да победи и да си гарантира участие в елита от догодина.
В крайното класиране Септември (София), Хебър (Пазарджик) и Спартак (Варна) са с равен брой точки – 70, но заради по-добрите си показатели столичани грабват титлата, „зелените“ са втори, а „соколите“ завършват трети. Както вече споменахме, Септември (Симитли) вече бе отпаднал и догодина ще се подвизава в Югозападната Трета лига.