Локомотив Пловдив постигна втора поредна победа у дома, след като победи ЦСКА 1948 с 2:1. Успехът идва само няколко дни след първите 3 точки на Лаута взети срещу Пирин.

Двата отбора влязоха доста предпазливо в срещата и двамата вратари скучаеха в първите минути. Първият опит за стрелба беше на гостите, но ударът на Бастунов беше блокиран, а при добавката Крум Стоянов шутира неточно. Грешка на Милош Петрович при изнасянето на топката в 18-ата минута позволи на Галин Иванов да отправи удар, но той отново беше блокиран от Биков.

Домакините отправиха първия си удар едва в 25-ата минута. Гомис намери с дълго центриране Димитър Илиев, но капитанът с глава прати топката в ръцете на вратаря Наумов. Малко след това и Венсан Марсел опита късмета си, но техничният му удар не намери целта.

В 33-ата минута обаче гостите бяха матирани от триходова комбинация между Георги Минчев, Димитър Илиев и Парвиз Умарбаев. Националът на Таджикистан изскочи очи в очи със стража на „червените“ и технично откри резултата – 1:0.

Четири минути след попадението само изумителната реакция на Лукас Рейдър запази аванса на пловдивчани. Ивайло Чочев показа класа, продължавайки с глава дълъг пас на Симеон Петров към Ангел Бастунов в наказателното поле. Нападателят на ЦСКА 1948 си освободи място за стрелба и шутира технично, но стражът на домакините се разтегна и изби в ъглов удар.

Втората част започна с една промяна в състава на гостите и тя бързо даде резултат. В 48-ата минута резервата Денислав Ангелов засече центриране от корнер и отблизо прати топката във вратата на Локомотив Пд – 1:1.

Голът внесе много ентусиазъм в играта на ЦСКА 1948, но гостите бяха попарени в 63-ата минута. Георги Минчев изведе майсторски Димитър Илиев в наказателното поле очи в очи с вратаря Наумов. Капитанът на „черно-белите“ бе съборен от Крум Стоянов, но изненадващо реферът вдигна жълт картон на Илиев за симулация. ВАР обаче бързо поправи грешката му и бе отсъдена дузпа и червен картон за защитника на ЦСКА 1948. Димитър Илиев не трепна от бялата точка и със силен удар в десния ъгъл направи 2:1.

ЛОКОМОТИВ ПД – ЦСКА 1948 2:1

1:0 Парвиз Умарбаев (33)
1:1 Денислав Ангелов (48)
2:1 Димитър Илиев (64-дузпа)